Et unikt musikertreff etter konserten 5. november: Møt sangerne og deres dirigent nye Simon Halsey!

Torsdag 5. november (og fredag 6.) fremfører Oslo-filharmonien, Oslo Filharmoniske Kor og Bergen Filharmoniske Kor Edward Elgars storslåtte oratorium The Dream of Gerontius.

Umiddelbart etter konserten torsdag blir det musikertreff med sangerne og deres dirigent Simon Halsey i Glasshuset.  Simon Halsey, som nå dirigerer Oslo Filharmoniske Kor, er en av verdens fremste kordirigenter. Vi intervjuet Simon tidligere i år, og du kan lese intervjuet med ham HER.

Simon kommer til å snakke litt om arbeidet med koret. Og bli ikke overrasket om Simon også engasjerer publikum! Vi kommer til å få noen musikkeksempler med koristene, og det blir intervjuer med dem. Sangerne vil også vandre blant publikum, så det blir full anledning til å snakke med dem. Dette blir gøy!

Musikertreffet er åpent for alle og helt gratis. Det er bare å møte opp!

 

Dato

05. nov 2026

Tid

21:00 - 21:30

Sted

Konserthuset i Oslo

Arrangør

Oslo-filharmoniens Venner
E-post
post@ofvenner.no
Nettsted
https://ofvenner.no

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Få alltid siste nytt!

Abonner på vårt nyhetsbrev

og du vil få beskjed om nyheter, kommende arrangementer og andre tilbud til våre medlemmer.